Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Moderní úřad


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Neplatné doklady

Česky English Deutsch Français Español

Občanské průkazy evidované jako ztracené, odcizené, ze zákona neplatné a neplatné na základě rozhodnutí, včetně data ohlášení ztráty nebo odcizení a data neplatnosti v ostatních případech.
Cestovní pasy evidované jako ztracené, odcizené, ze zákona neplatné a neplatné na základě rozhodnutí, včetně data ohlášení ztráty nebo odcizení a data neplatnosti v ostatních případech.
Ztracené doklady – kampaň Interpolu

Zbrojní průkazy a zbrojní licence evidované jako ztracené nebo odcizené (pohřešované). Upozornění: V seznamu se nenacházejí zbrojní průkazy, u kterých již uplynula doba jejich platnosti. Při dotazu zadejte pouze 6 místné číslo průkazu / licence (bez 2 písmen označujících sérii).

Databáze byla naposledy aktualizována 28. listopadu 2023

Číslo dokladu:    Typ dokladu:      
Mobilní verze aplikace pro iOS, Android a Windows Phone.
 

Soubory ke stažení

 • op_vse.zip   op_rozdil.zip
  Seznam neplatných občanských průkazů bez série (nové typy občanských průkazů). Číslo dokladu je tvořeno devíti číslicemi, první z nich nesmí být nula. Pokud je znám datum zneplatnění dokladu, je zde uveden. V souboru nejsou uvedeny doklady s prošlou lhůtou platnosti a doklady skartované.
 • ops_vse.zip   ops_rozdil.zip
  Seznam neplatných občanských průkazů obsahujících sérii. Číslo dokladu je tvořeno šesti číslicemi, první z nich může být nula. Série může být dvoumístná nebo čtyřmístná. Dvoumístná série je tvořena dvěma písmenky (například AB), čtyřmístná série je tvořena dvěma písmeny a dvěmi číslicemi (například AB01). Pokud je znám datum zneplatnění dokladu, je zde uveden. V souboru nejsou uvedeny doklady s prošlou lhůtou platnosti a doklady skartované (pokud je tato skutečnost podchycena v elektronické evidenci).
 • cd_vse.zip   cd_rozdil.zip
  Seznam neplatných cestovních pasů vydávaný centrálně (fialový pas). Číslo dokladu je tvořeno osmi číslicemi, první z nich nesmí být nula. Doklad nemá sérii. Pokud je znám datum zneplatnění dokladu, je zde uveden.
 • zp_vse.zip   zp_rozdil.zip
  Seznam neplatných zbrojních průkazů a zbrojních licencí. Seznam obsahuje vždy dva znaky série a šestimístné číslo průkazu / licence, které může začínat i nulou. Jedná se o seznam zbrojních průkazů a zbrojních licencí evidovaných jako ztracené nebo odcizené (pohřešované). Upozornění: V seznamu se nenacházejí zbrojní průkazy, u kterých již uplynula doba jejich platnosti.
V této souvislosti upozorňujeme, že údaje vedené o dokladech mají pouze informativní charakter zejména z toho důvodu, že zejména u ztráty a odcizení občanského průkazu může dojít ke značné časové prodlevě mezi ohlášením ztráty nebo odcizení občanského průkazu a zavedením této skutečnosti do informačního systému. Rozhodující je však ohlášení ztráty nebo odcizení, nikoli zavedení do informačního systému. Dále upozorňujeme, že datum ztráty nebo odcizení se vztahuje pouze na tyto události nastalé dnem 1. ledna 2005. Datum ztráty nebo odcizení, ke kterým došlo před 1. lednem 2005 je možné zjistit na úřadu příslušném pro vydání občanského průkazu.